Вимоги до макетів для офсетного друку

ФОРМИ ПОДАННЯ

 1. Файли верстки та графіки, вектор
 2. PDF-файл (за згодою)
 3. PostScript-файл (за згодою)

 

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ФАЙЛІВ ВЕРСТКИ

 1. Розміри сторінки в Document Setup повинні відповідати післяобрізним форматом продукції.
 2. Орієнтація виробу на сторінці в публікації повинна відповідати потрібній готовій продукції.
 3. Елементи, розташовані навиліт, повинні виходити за краї сторінки на 4 мм. Усі значущі елементи, що знаходяться всередині сторінки, не повинні підходити до краю сторінки ближче ніж на 5 мм.
 4. Також всі значущі елементи не повинні бути розташовані ближче 7 мм до корінця (при скріпленні на скобу-накидку і при шитті нитками) і 10 мм при безшвейному скріпленні.
 5. Усі кольори, що використовуються в публікації, повинні задаватися в моделі CMYK, крім кольорів, що передбачають друк додатковою фарбою (заданих як SpotColor).
 6. Небажано використання файлів з однаковими іменами та лежачих у різних папках (іноді це призводить до заміни на один файл), а також назва файлів російською мовою.

 

КОЛЬОРИ

 1. Вимоги до напівтонових ілюстрацій:
  • усі файли повинні відповідати моделі CMYK;
  • роздільна здатність растрових зображень повинна становити 250-300 DPI;
  • роздільна здатність растрових Bitmap-зображень повинна становити не менше 600 DPI;
  • при виконанні відсування не допускається використання Alpha-каналів.
 2. Неприпустиме використання інших моделей (RGB, HSB, …). У файлі верстки всі кольори елементів повинні мати тип process, а не spot чи tint.
 3. При використанні кольорів Pantone всі об’єкти цього кольору мають бути описані у шкалі одного типу.

 

ШРИФТИ

 1. Всі шрифти, що використовуються в роботі, повинні бути представлені разом з файлом верстки/графіки.
 2. Всі шрифти, що використовуються в макеті, повинні бути PostScript шрифтами Type I.
 3. Неможливе використання системних шрифтів або шрифтів з назвами, що відповідають системним шрифтам (Arial, Times New Roman, Chicago, Courier, Helvetica, Palatino тощо). У разі використання не PostScript-шрифтів – всі текстові блоки, що використовують ці шрифти, повинні бути переведені в криві.
 4. Зображення Bold, Italic, Outline і т.д. повинні відображатись засобами самого шрифту, а не програми верстки.
 1. При передачі PostScript шрифтів не забувайте обидва шрифтові файли (.pfm і .pfb на РС).
 2. Під час роботи на PC переконайтеся, що немає шрифтів PostScript і TrueType з іменами, що збігаються.
 3. Під час друку тексту “виверткою” за однобарвними плашками розмір шрифту повинен бути не менше 6 пунктів, за чотирифарбовими зображеннями – не менше 9 пунктів рубаних гарнітур.

Примітка: Якщо програма, в якій робилася верстка, дозволяє перевести шрифти в криві, то краще так і вчинити.

 

ЗВ’ЯЗАНА ГРАФІКА ВИКОРИСТАНА У МАКЕТАХ.

 1. Усі файли пов’язаної графіки мають бути представлені разом з основним файлом верстки/графіки навіть у тому випадку, якщо вони у повному обсязі включені у нього.
 1. Для пов’язаних файлів растрової графіки можна використовувати лише три формати: TIFF (300 dpi), Photoshop EPS, Photoshop DCS (1.0 або 2.0).

Примітка: Якщо ви використовуєте Photoshop DCS 2.0, переконайтеся, що відсутні Альфа-канали (якщо Ви не друкуєте додаткові фарби) і встановіть в опціях наступні значення Preview – TIFF (8 bit/pixel), DCS – Single File with Color Composite (72 pixel/ inch), Encoding – JPEG (maximum quality).

Попередження: під час використання формату Photoshop EPS опцію Encoding необхідно встановити Binary.

 1. Для пов’язаних файлів векторної графіки рекомендується формат EPS.
 2. Неприпустимо розміщення елементів у верстку через область обміну (clipboard), використання вбудованих (embeded) файлів, створених інших програмах, розміщення у верстку файлів у форматі PSD.
 3. За необхідності використання у верстці ілюстрацій, створених у спеціалізованих програмах, що не підтримують колірну модель CMYK (діаграм, таблиць), слід перевести їх у векторний (або растровий) формат EPS (TIFF) та відповідну колірну модель. Більш переважно виготовлення діаграм засобами програм векторної графіки та прямий набір тексту таблиці у програмі верстки.
 4. При використанні пов’язаних файлів растрової графіки з відсічним контуром (clipping path в Adobe Photoshop, container в CorelDRAW! та ін) слід стежити за кількістю та розташуванням вузлів у кривій контурі і по можливості максимально оптимізувати його форму. При обробці файлу, що містить ілюстрацію із відсічним контуром складної форми, з великою кількістю вузлів, або з близько розташованими вузлами, виникає велика ймовірність PostScript помилки, для усунення якої, як правило, потрібна значна

 

НАЗВА ФАЙЛІВ
При завданні імен файлів та директорій (папок) необхідно використовувати лише латинські літери.

Дотримання цих правил веде до підвищення якості готової продукції, прискорення

 

Завантажити список вимог